• No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

  • The Card Counter

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Ipomoea

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • The Pharaohs’ Golden Parade

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • A Stand Worthy of Men

    ★★★★

  • One Like It

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Paranormal

    ★★★½

  • On The Road

    ★★★★½

  • The Day Before Yesterday

    ★★★

  • Where Are You?

    ★★

  • What Happens In Beirut..

    ★★½

  • The Other Side

    ★★★★

  • Time Difference

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Flex

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Soulmate

    ½

  • The Washing Machine

    ½

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • As You Sleep the World Empties

    ★★★★½

  • El Prince

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Thief of Baghdad

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Klaus

    ★★★★

  • Skywatch

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Treasure 2: Love & Destiny

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★

  • Scarecrow

    ½

  • Sons of Rizk 2

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★½

  • Zero 2019

    ★★★½