• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • What Men Want

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Kid Who Would Be King

  • Glass

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Santastein

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • The Predator

    ★★

  • The Nun

    ★½

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Slender Man

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Every Day

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★½