Karim has logged 58 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
True Story

True Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Santastein

Santastein

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry