Sort by

🌸 Karina 🌸 has logged 137 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Selena

Selena

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Precious

Precious

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Trotsky

The Trotsky

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry