Sort by
  • Prey

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • 2022 Oscar-Nominated Shorts - Live Action

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★½

  • Alice

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★★

  • Master

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Diana: The Musical

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Come from Away

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Lead Me Home

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Hand of God

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★½