Sort by

Disgustipated has logged 31 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mystery Road

Mystery Road

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bully

Bully

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Colour Box

A Colour Box

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nuclear Waste

Nuclear Waste

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dope

Dope

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Of Men and War

Of Men and War

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eisenstein in Guanajuato

Eisenstein in Guanajuato

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aferim!

Aferim!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Daughter

The Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Basement

In the Basement

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Only Sunshine

My Only Sunshine

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry