Sort by

Kilian has logged 179 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
May

May

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cargo

Cargo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry