RSS feed for Leander Bull

Leander Bull has watched 28 dramatic films released in the 1990s.

  • Fight Club

    ★★★½

  • The Sixth Sense

    ★★½

  • Ratcatcher

    ★★★★

  • American History X

    ★★★

  • Jackie Brown

    ★★½

  • Good Will Hunting

  • The Game

  • Funny Games

    ★★★½

  • Lost Highway

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★½

  • Trainspotting

    ★★★★

  • La Haine

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★

  • Three Colors: Red

    ★★★★½

  • Satantango

    ★★★★★

  • Three Colors: White

    ★★★½

  • Schindler's List

  • Naked

    ★★★★

  • Three Colors: Blue

    ★★★★½

  • Benny's Video

    ★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★½

  • Life, and Nothing More...

    ★★★½

  • The Lovers on the Bridge

    ★★★★½

  • A Brighter Summer Day

    ★★★★

  • The Double Life of Véronique

    ★★★½

  • It

    ★★

  • GoodFellas

    ★★★½

  • A Visitor to a Museum

    ★★★★