Sort by

Karrie has logged 16 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tideland

Tideland

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Wanted

Wanted

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry