• The Sleeping Beast

    ★★★★

  • Melchior the Apothecary

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • On Our Way

    ★½

  • The Monster

  • Brutes

  • Babythump

    ★★★

  • Arriving

    ★★★

  • The King

  • Talent

  • What Went Wrong?

    ★★★

  • Other People

    ★★★½

  • Shark

    ★★★½

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★★½

  • Happening

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Deception

    ★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • The Braves

    ★★★★

  • A Loss of Something Ever Felt

    ★★★★½

  • The Year Before the War

    ★★½

  • CODA

    ★★★½

  • The Flexed Arm Hang

    ★★★½

  • Heartless

    ★★½

  • My Dear Corpses

  • Blue

  • Kratt

    ★½

  • Sunrise in My Mind

    ★★★★

  • Vyraj

    ★★★½

  • Thinking About The Weather

    ★★★

  • Dawn of War

    ★★★★

  • Lennon's Last Weekend

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Normal People Confessions

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • The Colonel Cries for The Red-Haired Woman

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Raggie

    ★★★

  • Fred Jüssi. The Beauty of Being

    ★★★½

  • Verba Dierum: A Year with Marju Lepajõe

    ★★★★

  • A Year Full of Drama

    ★★★★

  • The Rave

  • The Old Man Movie

    ★★★½

  • Chasing Unicorns

    ★★★

  • Toomas Beneath the Valley of the Wild Wolves

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Weight of All the Beauty

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Wine Country

    ★★

  • Someone Great

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • Ott Tänak - The Movie

    ★★★½

  • Scandinavian Silence

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½