• Dhamaka

    ★★

  • Jai Bhim

    ★★★

  • Family Drama

    ★★★½

  • Hum Do Hamare Do

    ★★

  • Doctor

    ★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Republic

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Love Story

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Raja Raja Chora

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Shershaah

    ★★★

  • Kuruthi

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Mimi

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Hungama 2

    ★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Ikkat

    ★★½

  • Narappa

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Malik

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Cold Case

    ★★

  • Jagame Thandhiram

    ★★

  • Ek Mini Katha

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Vakeel Saab

    ★★★

  • Karnan

    ★★★★½

  • Chathur Mukham

    ★★

  • Joji

    ★★★½

  • Mandela

    ★★★½

  • Yuvarathnaa

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Priest

    ★★

  • Hero

    ★★★

  • Check

    ★½

  • Uppena

    ½

  • CODA

    ★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★½

  • Master

    ★★★

  • Krack

    ★★

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Paava Kadhaigal

    ★★★

  • Andhaghaaram

    ★★★½

  • Ludo

    ★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★★½

  • Colour Photo

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Varmaa

    ½

  • Serious Men

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★★