• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Aquaman

  • Venom

    ★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Damsel

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • mother!

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • The Endless

    ½

  • Life

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★★

  • Allied

    ★★★★★

  • Masterminds

    ★★★★

  • Lion

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • A Dark Song

    ★★★★★

  • Colossal

    ★★★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ½

  • The Huntsman: Winter's War

    ★½

  • The Love Witch

    ★★★★★

  • Tickled

    ★★★★

  • Author: The JT LeRoy Story

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★★

  • Hardcore Henry

  • The Danish Girl

    ½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ½

  • Dark Places

    ½

  • The Witch

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Welcome to Me

    ★★★★★

  • Maleficent

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★★½

  • Maps to the Stars

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★