• Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

  • Flinch

    ★★

  • The Marksman

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Old Guard

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★