• Little Women

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • Isn't It Romantic

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Serenity

    ★½

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Robin Hood

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Peppermint

    ★½

  • Outlaw King

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Alpha

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★½

  • The Equalizer 2

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Tag

  • Burning

    ★★

  • Under the Silver Lake

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★½

  • The 15:17 to Paris

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★½

  • Blindspotting

    ★★★½