kasiet has logged 265 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Soulless 2

Soulless 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Soulless

Soulless

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dancer

Dancer

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Five Brides

Five Brides

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday

Friday

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
Status: Available

Status: Available

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girls

The Girls

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moscow Does Not Believe in Tears

Moscow Does Not Believe in Tears

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Date Night

Date Night

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Anna Karenina

Anna Karenina

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Habit of Breaking-Up

A Habit of Breaking-Up

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Everybody's Fine

Everybody's Fine

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
And So It Goes

And So It Goes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Love Punch

The Love Punch

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Why Beauty Matters

Why Beauty Matters

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
23
What If

What If

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
½
Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry