• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Work It

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Straight Up

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Darkest Minds

    ★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Billy Star

    ★★★½

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • The Layover

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Flower

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★

  • Moana

    ★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Bad Moms

    ★½