Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ponyo

Ponyo

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Work It

Work It

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Edit this entry  
05
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Layover

The Layover

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★½
Read the review Edit this entry