• Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crush

    ★★

  • The Northman

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Pam & Tommy

  • Girl Picture

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Rescue

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • The Fallout

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • My Name Is Pauli Murray

  • Passing

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Over the Moon

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½