• Dune

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★½

  • Pig

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Seaspiracy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Walking with the Tall Whites

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Cats

    ½

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Countdown

    ½

  • Impetigore

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jesus Is King

    ★★½

  • Jeff Dunham: Beside Himself

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Sextuplets

  • Airplane Mode

    ★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Midsommar

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Loqueesha

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Pet Sematary

    ½

  • Us

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • I Am Mother

    ★½

  • Fyre

    ★★½

  • IO

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch