Steven has logged 30 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gladiformers

Gladiformers

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Creating Rem Lezar

Creating Rem Lezar

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Naked

Naked

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Can't Take It Back

Can't Take It Back

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Best Night Ever

Best Night Ever

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Grease

Grease

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
21
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
May I Please Enter

May I Please Enter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Johnny English

Johnny English

2003
×
½
Edit this entry  
20
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Edit this entry