• Love Affair(s)

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Normal People

  • All the Bright Places

  • Undine

  • Butterfly Stroke

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • La Belle Époque

  • Invisible Life

  • A Hidden Life

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Dance With Me

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Pain and Glory

  • Synonyms

  • A Man without a Shadow

  • When the Moon Was Full

  • The Warden

  • A Hairy Tale

  • The Farewell

  • Love at Second Sight

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • My Travel Buddy 2

  • The Professor

  • High Life

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

  • Roma

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

  • Centipede

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • I Want to Dance

  • The Wild Pear Tree

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Happy as Lazzaro

  • Shoplifters

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★½

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Reza

  • Enough

  • Persona

  • Lottery