Sort by

kate has logged 16 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
365 Days

365 Days

2020
×
Edit this entry  
21
After

After

2019
×
Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
18
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★½
Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry