Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Wildcat

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Miraculous: Ladybug & Cat Noir, The Movie

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • The Last Last Late Late Show

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Pretty Baby: Brooke Shields

  • boygenius: the film

  • Clock

  • Swarm

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • 80 for Brady

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Flora and Son

    ★★★½

  • I Believe in Santa

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★½

  • The Noel Diary

    ★★½

  • Disenchanted

    ★★½

  • Falling for Christmas

  • Selena Gomez: My Mind & Me

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Rosaline

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • About Fate

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★

  • Argentina, 1985

  • Lady Chatterley's Lover

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • 13: The Musical

    ★★

  • Not Okay

    ★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½