Sort by

Becca has logged 41 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Edit this entry  
24
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
16
James White

James White

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
14
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
14
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once

Once

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★½
Edit this entry  
09
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Negative Space

Negative Space

2017
×
Edit this entry  
02
Lou

Lou

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Garden Party

Garden Party

2017
×
Read the review Edit this entry