Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry