Sort by

kate has logged 29 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Rent

Rent

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Very Brady Christmas

A Very Brady Christmas

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry