Sort by
  • Sick

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Causeway

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Corsage

    ★★★★½

  • The Staircase

    ★★★★½

  • We Own This City

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Small Engine Repair

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Mothering Sunday

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • Val

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Nobody

    ★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Bliss

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Rental

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★½

  • The Nest

    ★★★½