Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
20
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Matewan

Matewan

1987
×
Edit this entry  
16
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Brother from Another Planet

The Brother from Another Planet

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dear Lemon Lima

Dear Lemon Lima

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chatroom

Chatroom

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annette

Annette

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American History X

American History X

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blood Tea and Red String

Blood Tea and Red String

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry