Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • K-12

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • The Aftermath

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

  • A Dog's Way Home

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Teen Spirit

  • Kursk

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Billionaire Boys Club

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • Blockers

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Red Sparrow

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½