Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paprika

Paprika

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Filth

Filth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anna

Anna

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry