Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Society of the Snow

    ★★★★★

  • Priscilla

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bama Rush

    ★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★★

  • My Policeman

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

  • The Adam Project

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★★★

  • Jane Fonda in Five Acts

    ★★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Amy

    ★★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Mistress America

    ★★★½

  • The Last Five Years

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½