Sort by
  • The Killer

  • Insidious: Fear the Dark

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

  • M3GAN

    ★★★

  • Smile

    ★½

  • Amsterdam

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Blonde

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★½

  • De Bellinga's: Huis op stelten

  • Not Okay

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Broker

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Twin

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • Shattered

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Anne+: The Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★★

  • Britney vs. Spears

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Free Guy

    ½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★