Sort by

кари has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beirut

Beirut

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Informer

The Informer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
Instant Family

Instant Family

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Hector and the Search for Happiness

Hector and the Search for Happiness

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
An Education

An Education

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barney's Version

Barney's Version

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man with the Iron Heart

The Man with the Iron Heart

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2009
×
Read the review Edit this entry