Sort by

carenza has logged 19 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Safe House

Safe House

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rose Hill

Rose Hill

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dummy

Dummy

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Down to the Bone

Down to the Bone

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Edit this entry  
06
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fugitive Pieces

Fugitive Pieces

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry