Sort by

Kat🇵🇭 has logged 387 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sanctum

Sanctum

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Little Christmas Charm

A Little Christmas Charm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Candy Cane Candidate

Candy Cane Candidate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Royal Queens Christmas

A Royal Queens Christmas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rumble

Rumble

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tililing

Tililing

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Daughter

First Daughter

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound

Hellbound

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fixing Up Christmas

Fixing Up Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Christmas by Chance

Christmas by Chance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry