• Dune

    ★★★★½

  • Long Toast

  • Puparia

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Sleeping Insect

    ★★★★

  • My Lovely Days

    ★★★

  • GEEK BEEF BEAT

    ★★★★

  • Tailwind

    ★★★½

  • Terrarium Locker Room

    ★★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

  • Beats Per Mizu

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The House of Us

    ★★★★

  • Dance With Me

    ★★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ½

  • Parasite

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • We Are Little Zombies

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Dead Vacation

    ★★½

  • Sayounara

    ★★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★½

  • Bloom Into You

  • FLCL Progressive

    ½

  • The VelociPastor

  • FLCL Alternative

    ½

  • Penguin Highway

    ★★★½

  • Asobi Asobase - workshop of fun -

  • One Small Step

    ★★★

  • Mirai

    ★★★½

  • Burning

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • The Wolf House

    ★★★

  • Black Panther

    ★½

  • Shirkers

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Devilman Crybaby

    ★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Ice Cream and the Sound of Raindrops

    ★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Kalanchoe

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

  • Everything: Gameplay Film

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★

  • Survival Family

    ★★★★½

  • In This Corner of the World

  • Doctor Strange

  • A Silent Voice

    ★½

  • Antiporno

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Your Name.

  • Mobile Suit Gundam Thunderbolt: December Sky

    ★★

  • A Bride for Rip Van Winkle

  • Sausage Party

    ★½

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★½

  • The World of Us

    ★★★★½

  • ERASED

  • Girls und Panzer: The Movie

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Little Witch Academia: The Enchanted Parade

    ★★★

  • Typhoon Noruda