Sort by
  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Irreplaceable You

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The 12th Man

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Barry

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • American Sniper

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★