Sort by

* has logged 91 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Giver

The Giver

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
War of the Worlds

War of the Worlds

2013
×
Edit this entry  
07
Sleepwalkers Who Kill

Sleepwalkers Who Kill

2001
×
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blood Drips Heavily on Newsie Square

Blood Drips Heavily on Newsie Square

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Girl in the River: The Price of Forgiveness

A Girl in the River: The Price of Forgiveness

2015
×
Edit this entry  
02
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Drips Heavily on Newsie Square

Blood Drips Heavily on Newsie Square

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boss

The Boss

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Emily & Tim

Emily & Tim

2015
×
★★
Edit this entry  
11
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The BFG

The BFG

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Host

The Host

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Most Likely to Die

Most Likely to Die

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Drifter

Drifter

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Axe Murders of Villisca

The Axe Murders of Villisca

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry