Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
Edit this entry  
19
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
Edit this entry  
19
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Twister

Twister

1996
×
Edit this entry  
17
Torn Hearts

Torn Hearts

2022
×
Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crash

Crash

1996
×
Edit this entry  
13
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pleasure

Pleasure

2021
×
Edit this entry  
04
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
Edit this entry  
03
Shepherd

Shepherd

2021
×
Edit this entry  
02
Escape the Field

Escape the Field

2022
×
Edit this entry  
30
Men

Men

2022
×
Edit this entry  
28
The X Files

The X Files

1998
×
Edit this entry  
28
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Edit this entry  
25
The Innocents

The Innocents

2021
×
Edit this entry  
23
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Edit this entry  
23
Vortex

Vortex

2021
×
Edit this entry  
19
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
Read prior review Edit this entry  
18
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
Edit this entry  
13
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Desire and Hell at Sunset Motel

Desire and Hell at Sunset Motel

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
Boxing Helena

Boxing Helena

1993
×
Edit this entry  
09
A Field in England

A Field in England

2013
×
Edit this entry  
06
Vampyres

Vampyres

1974
×
Read prior review Edit this entry  
06
Death Game

Death Game

1977
×
Edit this entry  
05
Ambulance

Ambulance

2022
×
Edit this entry  
05
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
31
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Bubble

The Bubble

2022
×
Edit this entry  
30
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
26
Night's End

Night's End

2022
×
Edit this entry  
23
Rapture

Rapture

1979
×
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
Edit this entry  
21
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
Edit this entry  
20
Trauma

Trauma

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★
Edit this entry  
19
Terror in the Wax Museum

Terror in the Wax Museum

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Toons

Evil Toons

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
Edit this entry  
10
Edge of the Knife

Edge of the Knife

2018
×
Edit this entry  
08
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
Read the review Edit this entry