Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★½
Edit this entry  
17
The Shack

The Shack

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice

Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Sailor Moon SuperS: Ami's First Love

Sailor Moon SuperS: Ami's First Love

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sailor Moon R: The Movie

Sailor Moon R: The Movie

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lupin the Third: Blood Seal of the Eternal Mermaid

Lupin the Third: Blood Seal of the Eternal Mermaid

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lupin the Third: Voyage to Danger

Lupin the Third: Voyage to Danger

1993
×
★★★½
Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cardcaptor Sakura: The Sealed Card

Cardcaptor Sakura: The Sealed Card

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bee and PuppyCat

Bee and PuppyCat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Cardcaptor Sakura: The Movie

Cardcaptor Sakura: The Movie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lupin the Third: The Legend of the Gold of Babylon

Lupin the Third: The Legend of the Gold of Babylon

1985
×
★★½
Edit this entry  
31
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Lupin the Third: 50th Anniversary Special - Is Lupin Still Burning?

Lupin the Third: 50th Anniversary Special - Is Lupin Still Burning?

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
21
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry