katarina has logged 22 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
01
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry