• Love, Simon

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Nerve

    ★★★★

  • As You Are

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★★½

  • Lemonade Mouth

    ★★★★½

  • The Suite Life Movie

    ½

  • My Babysitter's a Vampire

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★½

  • Camp Rock 2: The Final Jam

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Princess Protection Program

    ★★★★

  • Dadnapped

    ★★★

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Camp Rock

    ★★★

  • Minutemen

    ★★★★

  • High School Musical 2

    ★★★★

  • Hairspray

    ★★★★

  • Aquamarine

    ★★★½

  • High School Musical

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★½

  • The Emperor's New Groove

    ★★★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★½

  • The Parent Trap

    ★★★★★

  • Whisper of the Heart

    ★★★★★

  • Clueless

    ★★★★★

  • The Secret of Roan Inish

    ★★★½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • Heathers

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★