• Mortal Kombat

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Raising Kratos

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★★

  • The Report

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Minha Vida em Marte

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Nun

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Braven

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★