Sort by

Chloe has logged 395 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
31

31

2016
×
★½
Edit this entry  
28
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Holidays

Holidays

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Edit this entry  
23
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Barry

Barry

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Imperium

Imperium

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Battery

The Battery

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Pet

Pet

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★
Edit this entry  
11
Hairspray Live!

Hairspray Live!

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★½
Edit this entry  
08
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Edit this entry  
08
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★½
Edit this entry  
08
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
The Canal

The Canal

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
From the Dark

From the Dark

2014
×
★★
Edit this entry  
05
La Vie en Rose

La Vie en Rose

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Beaches

Beaches

1988
×
★★★
Edit this entry  
03
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
King Jack

King Jack

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happiness

Happiness

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
Deprogrammed

Deprogrammed

2015
×
★★½
Edit this entry