Sort by

Chloe has logged 40 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
The Monster of Mangatiti

The Monster of Mangatiti

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moomins on the Riviera

Moomins on the Riviera

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Twinsters

Twinsters

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
#Horror

#Horror

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Please Give

Please Give

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
Girlhood

Girlhood

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Reluctant Fundamentalist

The Reluctant Fundamentalist

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Unexpected

Unexpected

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
October Gale

October Gale

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
Touchy Feely

Touchy Feely

2013
×
★★
Edit this entry  
09
The Lifeguard

The Lifeguard

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
The Square

The Square

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Rita, Sue and Bob Too

Rita, Sue and Bob Too

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★
Edit this entry  
06
Ride

Ride

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Perfect Day

A Perfect Day

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bare

Bare

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
I Will Follow

I Will Follow

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
The Last Showing

The Last Showing

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Apparition

The Apparition

2012
×
★★
Edit this entry  
03
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Edit this entry  
03
She's Beautiful When She's Angry

She's Beautiful When She's Angry

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Twin Town

Twin Town

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Echo Park

Echo Park

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★★
Edit this entry