RSS feed for kat
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dr. Dolittle 2

Dr. Dolittle 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dirty 30

Dirty 30

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Purge

The Purge

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
28 Days

28 Days

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★
Edit this entry  
11
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rings

Rings

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Edit this entry  
18
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Edit this entry  
31
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
Edit this entry  
16
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
28
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry