• Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • A California Christmas

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Midnight at the Magnolia

    ★★★

  • Middleton Christmas

    ★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★½

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Holiday Rush

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Falling Inn Love

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • After

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★