Sort by

kayla🐈 has logged 337 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
P2

P2

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Wish

A Christmas Wish

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Edit this entry  
28
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
27
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★
Edit this entry  
18
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Edit this entry  
18
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★
Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Poison Ivy 2: Lily

Poison Ivy 2: Lily

1996
×
Edit this entry  
09
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★
Edit this entry