• Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Clouds

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Fearless

    ★½

  • The Grinning Man

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • Black Friday

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

  • 1917

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Joker

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Long Shot

    ★★★★

  • Watermelon: A Cautionary Tale

    ★★★★★

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Open House

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Book of Henry

  • Baby Driver

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Arrival

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Mad Max: Fury Road

  • The Last Five Years

    ★★★

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★

  • Gone Girl

  • Guardians of the Galaxy

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • Divergent

    ★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Her

  • Austenland

    ★★★½

  • The Garden of Words

    ★★★

  • Django Unchained