Kaycee has logged 83 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grinning Man

The Grinning Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bratz

Bratz

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Austenland

Austenland

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Front of the Class

Front of the Class

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
August Rush

August Rush

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Charlie St. Cloud

Charlie St. Cloud

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Watermelon: A Cautionary Tale

Watermelon: A Cautionary Tale

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pixel Perfect

Pixel Perfect

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry